Blog

Yenilendiğimiz sürece varız…

ATP, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi Gümüş Sponsoru

Türkiye yazılım sektörünün yenilikçi şirketi ATP, 16-17 Kasım 2021 tarihlerinde, "Yeniden Birlikteyiz" temasıyla gerçekleştirilecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ne gümüş sponsor olarak katılacaktır. Kongrede, sermaye piyasalarının Türkiye ekonomisine, şirketlere, şehirlere ve bireylere sunduğu katma değerlere odaklanılacaktır.

Kongrede, "Koronavirüs Sonrası Ekonomi ve Finansal Piyasalar", "Sürdürülebilirlik", "Dijital Dönüşüm ve Gelecek Senaryoları" ile "Yeni Nesil Girişimcilik ve Sermaye Piyasası Olanakları" olmak üzere dört ana konu tartışmaya açılacak. Dünyadan ve Türkiye'den ünlü uzman ve liderlerin konuşmacı olarak katılacağı Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde 35 panelin yanı sıra 28 farklı başlıkta eğitim programları da yer alacaktır.

Dünyaca ünlü Amerikalı sermaye piyasaları uzmanı James Rickards ekonomi ve sermaye piyasalarına yönelik gelecek senaryolarını anlatırken, Prof. Dr. Jeffrey D. Sachs da sürdürülebilir kalkınma konusunda katılımcılara bilgi verecek.

Sermaye piyasalarının geleceği Dijitalleşen Sermaye Piyasalarında Gelecek Senaryoları panelinde tartışılacak
Kongre kapsamında düzenlenen “Dijitalleşen Sermaye Piyasalarında Gelecek Senaryoları” panelinin moderatörlüğünü ATP’nin sermaye piyasaları birimi Tradesoft’un yöneticisi ve ATP Genel Müdür Yardımcısı Hamit Can üstlenecektir. Panelde Dijital Sermaye Piyasası Aracıları, Sermaye Piyasalarında Fintek Hizmetlerdeki Yenilikler, Kum Havuzu (Sandbox) Uygulamalarının Sermaye Piyasalarına Etkisi ve Regülasyon Teknolojileri başlıkları altında değerlendirmeler yapılacak ve “Dijitalleşme trendi gelecekte hizmetler ve iş gücü açısından bizi nereye götürecek?” sorusuna yanıt aranacaktır.
“Pandemi Döneminde Dijital Hizmetler Sermaye Piyasalarına Ne Kattı?” başlıklı panelde ise Tradesoft birimi Yazılım Direktörü İlyas Daşkaya konuşmacı olarak yer alacaktır.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde panellerin yanı sıra çeşitli eğitimler de düzenlenecektir. Bu çerçevede Kongre’nin Gümüş Sponsoru ATP’nin Tradesoft birimi Ar-Ge Ürün ve Proje Yöneticisi Cem Yünem de “Robotik Süreç Otomasyonu” eğitimini verecektir.

ATP Hakkında
1997 yılında kurulan ATP, şirketlerin kritik işlemlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan bir teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık bir şirket olan ATP’nin, Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. Tradesoft, sermaye piyasaları ve finans sektörü için kapsamlı yazılım platformları geliştirmektedir; Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki en büyük payına sahiptir. Zenia’nın hızlı servis restoran zincirlerine özel Hero yazılımları, küresel markalarda 2.600’den fazla restoranda kullanılmaktadır. ATP Digital, ürünleri ve yazılım hizmetleri ile orta ve büyük ölçekte şirketlerin dijital dönüşüm projelerini desteklemektedir. Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 450’nin üzerinde müşterisi bulunan ATP, 2020 senesinde TS China şirketinin %51’ini satın alarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına  adım atmıştır. ArGe yatırımları ve hizmet verdiği sektörlerde yenilikleriyle öne çıkan ATP ArGe Merkezi, yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme çalışmaları ile kurumların değişim risklerini yönetmelerine ve fırsatlara dönüştürmelerine destek olmaktadır.