Alım Satım Aracılık & Operasyon

Yenilendiğimiz sürece varız…

Yatırım işlemleri, aracı kurum çözüm ürünlerimizin çekirdeğini oluşturur.

Emir yönetimi platformumuz hisse senedi, sabit getirili ürünler, yatırım fonları, türev ürünleri ve FX gibi çeşitli varlık sınıfları için alım-satım ve risk yönetim işlevlerini içerir. Son derece sezgisel çalışan alım-satım kullanıcı arayüzleri, gerçek zamanlı piyasa verilerini, gruplanan emir akışları ve operasyonel verilerle bir araya getirerek sağlıklı alım-satım kararları alınmasını sağlar. Alım-satım, operasyon ve muhasebe akışlarının gerçekleştiği (arka ofis) modüllerimiz birbirine uçtan uca bağlıdır. Bu akışlar, her piyasanın kendi ihtiyaçlarına göre düzenlenerek optimize edilmiş bir şekilde çalışır.

Aracı kurumların günlük iş akışlarının bir parçası olarak; Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank ile servis mimarisi düzeyinde bir bütün halinde entegre olarak çalışmaktadır.

Aynı şekilde bankalarla aracı kurumlar arasındaki hesap açılışları, para transferleri ve emir iletimi işlevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Mevcut mevzuat yapısına uyumlu olup parametrik alt yapısı sayesinde kurumlar tarafında farklı kullanım alanı sağlayan, esnek teknik altyapısı sayesinde değişen gereksinimlere tam ve vaktinde uyum sağlamaktadır. Platformlarımızın hizmet odaklı mimarisinden kaynaklanan esnek altyapısı sayesinde, son teknoloji entegrasyon mimarisi protokolleri kullanarak sorunsuz entegrasyon sağlanmaktadır. Uluslararası standartlar ışığında bilgi güvenliği, performans yönetimi ve COBIT gereksinimlerine tam uyum ile yazılım geliştirme süreçleri yönetilmektedir.